Kiralama Süresi

Ekonomik , Orta , Lüx ve Van grubu araçlarımızda minimum kiralama süresi 24 saattir. Kiralama sözleşmemizde 24 saatten daha kısa bir trabzon oto kiralama seçeneği bulunmamaktadır.

Kurumsal Araç Kiralama

Firmamızda uzun dönem araç kiralama işlemi sadece firma kayıtları ile birlikte yapılabilmektedir. Kurumsal anlamda araç kiralama işlemlerimiz minimum 3 ay ile başlayıp 6 ve 12 ay seçenekleri ile son bulmaktadır. Yıllık araç kiralama işlemi yapmak isteyen firmalar için hazırlanan özel fiyat tekliflerimiz için iletişim alanındaki iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşması gerekmektedir.

Araç Teslimatları

Trabzon Havalimanı veya Rezervasyon yapılan altenatif havalimanları içerisinde haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz bir şekilde araç teslimatı yapılmaktadır. Araç teslimatlarımızda işleme alınan sözleşme üzerinde aksi belirtilmediği taktirde dönüş lokasyonu alış lokasyonu ile aynıdır. Farklı bir lokasyon için belirtilen lokasyon ile alış lokasyonu arasındaki mesafe hesaplanarak ek ödeme talep edilmektedir. Talep edilen ödeme miktarı trabzon rent a car tek yön için mesafenin kilometre cinsinden ücreti , çift yön ise mesafenin kilometre cinsinden iki katının ücreti olarak hesaplanmaktadır.

Kasko & Sigorta & Bakım

Kasko ; Firmamızdan kiralanan bütün araç gruplarındaki mevcut araçlar kaskolu olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Herhangi bir kaza sonrası müşterilerimizden talep edilen tutanak gibi evraklar tarafınıza teslim edilen sözleşme içerisinde mevcuttur.
Sigorta : Kiralanmakta olan bütün araç gruplarımız sigortalı olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Evrak eksikliğinden dolayı kaynaklanarak araca yazılan bütün trafik cezaları firmamıza aittir.
Bakım: Firmamızdan kiraladığınız bütün araç gruplarında bulunan araçlarımızın bakımları , kontrolleri tam ve zamanında yetkili servisler tarafından yapılmakta olup talep edildiği taktirde müşterilerimize işlem kaydı sunulmaktadır.

Kiralama Yaş Sınırı , Ehliyet Yılı , Kredi Kartı Zorunluluğu

Yaş Sınırı & Ehliyet ; Firmamızdan kiralanacak olan araçlar için yaş sınırı bulunmaktadır. ''Ekonomik Grup'' araçlar için minimum yaş sınırı 25 olup 2 yıllık ehliyet gerekmektedir. Orta grup araç seçeneklerimiz için 30 yaş ve 4 yıllık ehliyet gerekmektedir. Lüx grup araç seçeneklerimiz için 33 yaş ve 7 yıllık ehliyet gerekmektedir. Van grubu araç seçeneklerimiz için 28 yaş ve 4 yıllık ehliyet gerekmektedir.
Kredi Kartı Zorunluluğu ; Trabzon araç kiralama Firmamızdan kiralayacağınız bütün araç grupları için ''Kredi Kartı'' zorunluluğu bulunmaktadır. Kredi Kartsız araç kiralayabilmeniz için iki seçenek bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kamu görevlisi (devlet memuru) olarak görev yapan müşterilerimizden ve Yurt Dışında yaşayan müşterilerimizin ''Kredi Kartı'' zorunluluğu bulunmamaktadır.

İlave Sürücü

Firmamızdan kiralanan bütün araç gruplarında '' Ek Sürücü '' seçeneği bulunmaktadır. Bununla ilgili olarak rezervasyon kaydınızda bunu belirtmeniz yada araç teslimatında aracı teslim eden personelimize bu durumu belirtmeniz gerekmektedir. Ek Sürücü ücreti araç grubuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Fiyatlarına Dahil Olan & Olmayan Hizmetlerimiz

Kiralanan aracın bakımı , kasko ücreti , sigorta ücreti belirtilen fiyatlara dahildir. Trafik cezaları (Kiralama süresi içerisinde yazılan) , Hatalı park sonucunda aracın çekilmesi neticesinde doğabilecek ücretler , Oto yol kullanımları (Hgs, Ogs) , Yurt dışı pulu / harçları , Sözleşmede adı geçmeyen sürücü tarafından yapılan trafik kazasında doğabilecek zararlar , Alış ve Dönüş lokasyonları farklı ise drop ücretleri , Bebek Koltuğu , Navigasyon , Ek Sürücü , Yakıt , Köprü Geçişleri dahil değildir..

Trafik Cezaları

Firmamızdan kiralanacak tüm araç gruplarında Türkiye Cumhuriyeti trafik kanunlarındaki maddeler geçerli olup Trafik kurallarına aykırı hareketler sonucu araca yazılan trafik cezaları , çekici ücretleri , alkollü kazalar sonucunda 3. kişiler dahil olmak üzere verilen tüm zararlar kiralayana aittir. Aracın plakasına kiralama süreci içerisinde yazılan trafik cezalarını kiralayanın ödememesi durumunda firma avukatlarımız tarafından yasal işlem başlatılmaktadır.