Home / Uncategorized / Trabzon Oto Kiralama Ayder Turu

Trabzon Oto Kiralama Ayder Turu

Ayder Yaylası hem yurt içi hem de yurt dışından turistlerin büyük ilgi gösterdiği bir doğa harikasıdır. Her yıl binlerce kişi Ayder’i ziyaret etmekte ve bu mükemmel doğal güzelliği tanımaktadır. Özellikle doğa ile iç içe olmak ve huzur dolu bir gezi yapmak isteyenlerin ilk tercihi Ayder turudur.

trabzon ucuz oto kiralama

Geçmişi 1300’lü yıllara dayanan Ayder, Halalılar tarafından kurulmuştur. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinin yaklaşık 20 km güneydoğusunda olan Ayder, kayın ve ladin ormanlarıyla kaplı muhteşem bir yayladır. Ayder ilk kurulduğu zaman kesinlikle bir yayla olarak kullanılmamıştır. Halalılar Ayder Yaylasını dinlenme amaçlı kurmuşlardır. Burada yer alan Ayder kaplıcasının geçmişi de 1700’lü yıllara kadar dayanmaktadır.

Ayder Turu

trabzon ayder turu

Ayder Yaylası hem ülkemizden hem de yurt dışından yılda birçok turistin akınına uğramaktadır. Bunun nedeni ise Ayder Yaylasının sahip olduğu eşsiz doğal güzelliktir.

trabzon araç kiralama

Ayder turu günübirlik olabileceği gibi daha uzun ve birçok yeri kapsayan turlarda da yer alabilir. Özellikle Karadeniz turlarında yer alan Ayder Yaylası pek çok kişinin ilgisini çeken bir doğa harikasıdır.

trabzon oto kiralama

Yayla içerisinde panoramik araçlarla gezi yapılabilir ve tur kapsamında çeşitli etkinliklere yer verilebilir. Ayder turu çerçevesinde Ayder Yaylasında keyifli bir doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Gelin Tülü Şelalesinin eşsiz büyüsüne kapılabilir ve harika doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Burada Gelin Tülü şelalesinin karşısında dinlenerek çay veya kahve de içebilirsiniz. Ayrıca Ayder Kaplıcasına da gidebilirsiniz.

trabzon rent a car

Ayder Turu kapsamında yapılabilecek etkinlikleri siz belirleyebileceğiniz gibi, turu düzenleyen firma ile de direkt iletişime geçerek Ayder Turu içerisinde yapılabilecek aktiviteleri en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz. Harika bir doğa yürüyüşüne çıkarak Ayder Yaylasının tüm güzelliklerini keşfedebilir ve buradaki anlarınızı fotoğraf çekerek ve çekilerek de ölümsüzleştirebilirsiniz.

ayder turu

Eğer sadece Ayder turu yapmayı planlıyorsanız günübirlik turlar için tur firmalarından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bölge turları içerisinde de bulunan Ayder Turunu diğer birçok doğal güzelliği de kapsayacak şekilde gerçekleştirmeniz de mümkündür. Bölge turları fiyat bakımından biraz daha yüksek olabilir ancak göreceğiniz doğal güzellikler çok daha fazla olacaktır. Sadece Ayder turu için uygun fiyatlı günübirlik Ayder turlarını tercih edebilirsiniz.

About admin

Check Also

Black Friday Kampanyasına KATILMIYORUZ.!

2015 Yıl’ından bu güne kadar daima müşteri memnuniyetini ilk  planda tutan firmamızda hiç bir şekilde …